بازدید از فاز دوم دیوار نگاره های خیابان دکتر بدرالزمان قریب

1400/5/4 اخبار دیگر حوزه ها rating
image
محمدجواد حق شناس رئيس كميسيون اجتماعي و فرهنگي شورای شهر تهران و منیژه حکمت کارگردان سینما با همراهی سید مصطفی موسوی شهردار منطقه از گام دوم دیوارنگاری خیابان بدرالزمان قریب بازدید کردند‌‌.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، در این بازدیدمحمدجواد حق شناس با تقدیر از محقق شدن گام دوم دیوارنگاری خیابان بدرالزمان قریب‌ با 60تابلو نقاشی ابراز امیدواری کرد با گام های بعدی شاهد شکل گیری یک گالری خیابان کامل در کلانشهر تهران باشیم.
وی در ادامه شکل گرفتن خیابان اجتماعی را یکی از محورهای شورای شهر پنجم عنوان کرد و افزود: با همت و اراده مدیران شهری منطقه 9، شاهد شکل گیری یک خیابان اجتماعی کامل هستیم.
حق شناس هنر را جریانی رو‌به جلو توصیف کرد، و گفت: در آینده حتما شاهد تداوم اقدامات موثر‌و مفیدی همچون این گالری خیابان خواهیم بود، چراکه ذات هنر ماندگاری است و دلیل ماندگاری هم رضایت شهروندان منطقه از این دیوارنگاری های زیباست.
منیژه حکمت کارگردان مولف سینمای ایران نیز با دیدن دیوارنگاری های این خیابان، دیوار را نمادی از فاصله دانست و افزود: زندگی ورای فاصله ها ادامه دارد، هیچ دیواری پابرجا نخواهد ماند؛ دیوار پادگان جی نیز با هنرمندی تبدیل به تابلوهای نقاشی زیبایی شده اند که باعث بهبود رابطه انسان با شهر می شود.
حکمت در ادامه با اشاره به صبغه تاریخی محله جی، گفت: پادگان تاریخی جی نشان هایی مهم از تاریخ معاصر ایران در دل خود دارد و اینک با این بوم های نقاشی گوشه هایی از تاریخ و‌فرهنگ به تصویر کشیده شده اند.
این کارگردان سینمای ایران با بیان اینکه، دیوارنگاری رنگ زندگی به شهر می بخشند عنوان کرد: شهروندان لحظه ای مکث می کنند، به تصاویر چشم می دوزند و خنده ای بر لبانشان نقش می بندد؛ همین فراغت آنی و لبخند و آرامش برای تهران یک غنیمت است.
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید